


| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 800 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Input Voltage | 15 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Positive |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 6 mA |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 4783
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.09404 | $0.94040 |
| 50 | $0.08154 | $4.07700 |
| 100 | $0.07070 | $7.07000 |
| 500 | $0.06198 | $30.99000 |
| 1000 | $0.05822 | $58.22000 |
| 3000 | $0.05661 | $169.83000 |
| 5000 | $0.05505 | $275.25000 |
